Výlet do ZOO

07. 07. 2021 v 9:29 hodin

Ve středu 23. června 2021 se konal výlet pro seniory z budovy C, D a A. Po dlouhé době - i když stále v početně omezené kapacitě účastníků - se mohl uskutečnit výlet do zoologické zahrady. A tak bylo jasné, že naše cesta povede do ZOO na Svatém Kopečku, které je jedním z nejoblíbenějších výletních míst olomouckého regionu.
Počasí bylo přímo na objednání, v panujících vedrech jeden den, kdy slunce tolik nepálilo, a zrovna nám vyšel na tuto plánovanou akci. Autobus vybavený klimatizací, s příjemným panem řidičem nás bezpečně dopravil na místo zážitku.
Návštěva zahrady plné zvířat, i když stále se zavřenými vnitřními prostory, byla pro účastníky výletu opravdu velkým zážitkem. Ať to byli žirafy, želvy, plameňáci, opice, klokani nebo šelmy, stále se bylo na co dívat. I méně známí zástupci zvířecí říše -  jako pižmoni nebo urzon kanadský - měli své obdivovatele. Několik zastávek na svačinku, pití a sdělení dojmů během prohlídky bylo samozřejmostí. Zahrada plná překvapení a atrakcí seniory zaujala a všechny v této době určitě potěšila.
Ve stínu stromů si výletníci poseděli u kávy a nápojů, unikátním zážitkem u toho byl poslech táhlého vytí vlků, jedné z atrakcí krásného dne. Řízky na výletě také nesměly chybět, ty nám jako každý rok připravili v kuchyni CSSP. Zkrátka, každý si přišel na to své a účastníci výletu byli přímo nadšeni. Kdo měl zájem, mohl si z výletu přivézt nějaký suvenýr v podobě magnetky, přívěsku nebo plyšáka.
Nikdo z těch, kdo toto dobrodružství podnikli, nelitoval. Nebylo nespokojeného výletníka, všichni oplývali dobrou náladou a vtipem. Užívali si přírody kolem sebe, obdivovali krásné výhledy do krajiny. A už se ptali, kam pojedeme příště. Zpěv známé písničky „Sláva, nazdar výletu!“ při vjezdu do areálu CSSP byl nejlepším důkazem krásně prožitého dne.

top