Stoleté narozeniny

30. 04. 2021 v 14:41 hodin

V měsíci dubnu jsme na oddělení D1 mohli zažít „vzácné“ odpoledne. Probíhala totiž oslava 101. narozenin naší uživatelky – paní Jaroslavy Kopecké. Oslava to byla poklidná, v kruhu jejích vrstevníků. Oslavenkyně měla velkou radost z dárkového balíčku, který byl plný oblíbených dobrot, a společné posezení při kávě a zákusku bylo také velmi příjemné. Samozřejmě nechyběl ani přípitek s přáním zdraví a pohody do dalších let, při kterém přišla k chuti domácí ořechovka, jejíž přípravu si z loňského roku mnozí pamatovali.
Další část oslavy se uskutečnila o několik dní později při venkovním posezení společně s další uživatelkou z modré budovy – paní Věrou Rozbrojovou, která oslavila 104. narozeniny už v březnu. Obě dámy potěšil svým blahopřáním a dárky primátor statutárního města Prostějova Mgr. František Jura. Radost měly také z květin, které jim byly předány za naše zařízení.
Obě uživatelky se sešly ještě jednou, o týden později, kdy přijaly blahopřání spolu s krásnými kyticemi a dárky od senátorky MUDr. Jitky Chalánkové. To se k nim připojila ještě paní Františka Daňová z budovy C, která „rovnou stovku“ oslavila v květnu. Všechny dámy měly tedy dohromady 305 roků!
Popřejme i my všichni těmto ženám, které mimochodem na svůj věk vůbec nevypadají, především pevné zdraví a stále dobrou pohodu, která je až dosud provází.

top