Podzimní mezigenerační setkání

29. 10. 2021 v 10:21 hodin

V předposledním říjnovém týdnu bylo slyšet v celém areálu Centra sociálních služeb Prostějov dětský smích a povídání. Ve středu 20. října zavítaly před fialovou budovu C děti z mateřské školy Libušinka. Přímo za seniory nemohly, a tak zůstaly před prosklenou stěnou budovy, kde na ně bylo krásně vidět. Naši uživatelé mohli dětem zamávat a i přes skleněnou bariéru byl slyšet jejich zpěv a přednes básniček, které si pro seniory nachystaly. A děti nepřišly s prázdnou, donesly nejen namalované výkresy s kompoty, ale i sklenice plné zavařených dobrot – švestky, meruňky a okurky.
V pátek 22. října se areálem rozléhalo švitoření dětí z MŠ Žešov. Ty pod okny modré budovy D přednesly veselé básničky. A aby zanechaly v našem areálu přece jen trochu trvalejší stopu, nakreslily křídou v altánu a v prostorách před klubovým zařízením barevné obrázky na chodník. Na stěny budovy potom rozvěsily obrázky sluníček a ještě přidaly malované kamínky, které budou dělat radost nejednomu uživateli.
Obě setkání by se neuskutečnila bez spolupráce Mgr. Aleny Hálkové, koordinátorky organizace Mezi námi.
My všichni děkujeme dětem a učitelkám za jejich chuť a nadšení pro vzájemné poznávání nejmladší a nejstarší generace i v této nelehké covidové době. Těšíme se na další setkávání naplněná různými aktivitami, z nichž budou mít radost obě strany.

top