Výlet do Zoo Lešná

24. 04. 2019
Možnost podívat se do jednoho z nejnavštěvovanějších turistických míst na Moravě měli uživatelé Domova se zvláštním režimem ve středu 24. dubna 2019. 

Cílem jejich cesty byla Zoologická zahrada Zlín, zvaná také Zoo Lešná. Počasí nám přálo, i když vítr, který účastníky výletu ráno vyprovázel k autobusu, tomu neodpovídal. Vyjeli jsme v 9 hodin a po hodině cesty jsme dorazili na místo.

Zoologická zahrada Lešná chová přes 200 druhů zvířat a je unikátně rozdělena podle jednotlivých světadílů. Je jedinečným místem, kde mohli uživatelé vidět zvířata v přírodním parku s volným výběhem, který připomíná jejich domovinu. Poslední část Zoo tvoří okolí zámku Lešná. Část parku jsme si prošli, ale využili jsme i možnosti svézt se vláčkem. Během cesty jsme viděli žirafy, zebry, pštrosy, nosorožce a lvy. Míjeli jsme pavilon slonů a rybník plameňáků s ostrůvkem obývaným lemury. Nakonec jsme se podívali i do pavilonu rejnoků. Je nově otevřený od roku 2014 a umožňuje návštěvníkům si rejnoky pohladit nebo je nakrmit zakoupeným krmivem. Jedná se o jednu z nejatraktivnějších expozic v Zoo Zlín, a to i ve srovnání s ostatními českými Zoo. Této nabídky jsme také využili. 

Když se blížil čas oběda, měli naši uživatelé možnost posedět a odpočinout si v příjemném prostředí tamní restaurace a vybrat si jídlo z jejich nabídky. Pak už nás čekala jen cesta zpět. O svých dojmech si někteří uživatelé v autobusu povídali a jiní využili tento čas k odpočinku. Všichni ale nakonec zazpívali písničku jako poděkování panu řidiči.

Strávili jsme příjemný den v přírodě a výlet se všem moc líbil.

top