Korunovační svatba

23. 05. 2019
Korunovační svatba – 75 let společného života -  je mimořádná událost a velmi vzácný úkaz. Nejen z hlediska manželské vytrvalosti, ale také z hlediska lidského žití. 

Dočkat se takového výročí - to chce opravdovou výdrž a také pevné zdraví. Název tohoto výjimečného jubilea je odvozen od skutečnosti, že takové výročí je vzácné stejně jako korunovační klenoty.

Úctyhodné tři čtvrtiny století od chvíle, kdy si poprvé řekli svatební „ano“, oslavili v minulých dnech manželé Věra a Adolf Novákovi z hnědé budovy. Po oficiálním obřadu, který se uskutečnil v sobotu 23. března 2019 na prostějovské radnici, se v našem centru následující úterý konala další oslava tohoto jejich významného výročí. Předcházely jí pečlivé přípravy a také krásná výzdoba jídelny budovy A, kde akce probíhala. Pro tuto příležitost připravil náš zahradník nádherné kytice, které podtrhly slavnostní ráz ojedinělé události. Celý program provázela neopakovatelná a důstojná atmosféra.

Na začátku se rozezněly tóny svatebního pochodu, pak do místnosti vstoupil sám „král“, který předal oslavencům symbolické královské koruny a přečetl text slavnostní listiny.  Nechyběly dojímavé gratulace od ředitelky CSSP Mgr. Heleny Vránové, personálu a dalších přítomných. Nápaditá režie programu slavnosti, na které se velkou měrou podílela jedna z uživatelek, přinesla jak jubilantům, tak ostatním účastníkům nevšední zážitky.

Během oslavy manželé Novákovi prozradili svůj recept na dlouhodobé šťastné manželství. „Nejdůležitější bylo to, že jsme se na všem domlouvali a spolu radili,“ řekl dnes šestadevadesátiletý pan Novák a jeho o dva roky mladší manželka s ním plně ve všem souhlasila.  Jejich láska zrála jako dobré víno a s každým rokem přibývalo vzájemné tolerance. Bylo dojemné vidět hloubku opravdových citů mezi manželi i po tak dlouhé době společného soužití, nejlépe ji dokazovaly jejich rozzářené oči a to, jak s úctou a láskou hleděli jeden na druhého. Pro mnohé jsou zářivým příkladem a my jim přejeme, aby za pět let ve zdraví oslavili osmdesátku společného života.

top