Luhačovice

27. 05. 2019
Poslední červnový čtvrtek měli uživatelé domova se zvláštním režimem možnost navštívit lázně Luhačovice, které mají více než 300letou tradici.

Celý týden teploty šplhaly vysoko, ale zmíněný den se sluníčko umoudřilo a foukal příjemný větřík. Nic nám tedy nebránilo v tom, abychom odjeli na výlet, na který jsme se dlouho těšili.

Luhačovice jsou především moderními lázněmi, které využívají přírodních léčivých zdrojů k péči o pacienty s onemocněním dýchacího ústrojí, trávicího ústrojí, nemocemi z poruch látkové výměny a pohybového aparátu. Jsou ideálním místem pro relaxaci a načerpání nové energie. Nabízejí širokou nabídku wellness center s možností masáží a procedur, které pomáhají zregenerovat tělo i mysl. Voda ve všech podobách je symbolem města. Vždyť díky přírodním minerálním pramenům tady mohly vzniknout vyhlášené lázně, které jsou největší na Moravě a patří k nejkrásnějším v naší republice. Luhačovické vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě nejen pro vysoký obsah minerálních látek.

Prošli jsme se krásně upravenou kolonádou, kterou lemovaly záhonky různobarevných květin, a ochutnali jsme některé minerální prameny. Část kolonády je právě v rekonstrukci, a tak napít se nejznámější minerální vody Vincentky jsme nemohli. Možnost zakoupit si pohlednice, nějakou drobnost a lázeňské oplatky jsme s chutí využili všichni. Během procházky jsme odpočívali v příjemném chládku a nakonec jsme navštívili místní restauraci, kde si každý objednal, na co měl právě chuť. Spokojenost všech účastníků byla tou nejlepší tečkou za vydařeným výletem.
top