Výlet do Loštic

31. 05. 2019
Máme tady jaro! A to je přesně ta doba, na kterou netrpělivě čekají všichni, kdo s prvními slunečními paprsky vyrážejí někam na výlet. 
První letošní výlet v domově pro seniory byl naplánovaný na poslední březnový den. Jeho cílem byly Loštice se svým Muzeem Olomouckých tvarůžků a uživatelé se těšili nejen na zajímavou expozici, ale i na nákup oblíbené lahůdky v podnikové prodejně. Počasí nám přálo už od rána a cesta autobusem byla příjemná. V Lošticích jsme si společně zašli do pěkně upraveného muzea, dověděli se hodně o výrobě tvarůžků v prvopočátcích i v současnosti a prohlédli si dobové pomůcky pro jejich výrobu i historické fotografie. Zhlédli jsme také film, který humornou formou dokládá historii vzniku výroby tohoto dobrého a zdravého sýra. Byl pojatý opravdu velmi nápaditě, protože v něm kromě zakladatele tvarůžkářské výroby Aloise Wesselse vystupovali třeba i „stréček Křópal“ nebo Sigmund Freud.

Pak už nás čekal výborný oběd v místní tvarůžkové restauraci. Někteří sice snědli řízek z obědového balíčku, ale kdo si vybral z nabídky tvarůžkových specialit, nebyl zklamán. Několik zájemců se podívalo i do tvarůžkové cukrárny. A potom už po krátkém, příjemném posezení na lavičkách u kašny na náměstí jsme nastoupili do přistaveného autobusu a vyjeli zpět k domovu. Sezóna teprve začíná a snad i některý další výlet, který je před námi, bude stejně vydařený jako tento.

top