Nápadník receptů našich babiček a dědečků

20. 03. 2023 v 11:22 hodin

Ve čtvrtek 16. března 2023 se sešli v jídelně budovy C uživatelé, kteří přispěli do posledního sborníku, který vznikl ve spolupráci s prostějovskou základní školou v ulici Dr. Horáka. Na tomto setkání se uskutečnilo slavnostní předání nápadníku, tentokrát pod názvem „Nápadník našich babiček a dědečků – k chlebu a na chleba“. Do sborníku přispěli naši uživatelé nejen svými osobními recepty, ale i radami, které mají buď sami vyzkoušené, nebo recepty na pokrmy, které se připravovaly v průběhu celého minulého roku v rámci aktivizací. Úvod nápadníku patří paní Irence a jejímu poutavému příběhu o tom, jak doma pekli chleba, samozřejmě zde nechybí ani recept na její kváskový chléb – přesně takový, jaký si ho pamatuje z dětství. A nejenže přispěla se svým příběhem do nápadníku receptů, ale paní Irenka s ním i vyhrála druhou cenu v celostátní soutěži Šikovné ruce našich seniorů – v sekci literární práce.
Slavnostní odpoledne přišla zahájit ředitelka ZŠ v ul. Dr. Horáka Mgr. Petra Rubáčová a také zástupci sociálního odboru Magistrátu města Prostějova. Pro zpestření svátečního odpoledne zazpíval dětský pěvecký sbor „Horáček“ a taneční kroužek nejmenších školáků předvedl své pohybové dovednosti.
Všichni, kdo do nápadníku přispěli svými poklady z receptáře, byli odměněni drobnými dárky a diplomem, které převzaly z rukou ředitelky školy a zástupkyň magistrátu

top