Červnové mezigenerační setkání

20. 06. 2023 v 11:04 hodin

Poslední měsíc školního roku před letními prázdninami navštívili dvakrát uživatele domova pro seniory žáci ze ZŠ v ul. Dr. Horáka v Prostějově.
V pondělí 12. června 2023 se v rámci pravidelných akcí sešly děti spolu s uživateli budovy D v místnosti aktivizace, aby si všichni zahráli oblíbenou hru Bingo. Dětský smích a švitoření okamžitě zaplavily celou místnost. Děti a senioři si vzájemně pomáhali s vyhledáváním čísel, v první hře byly úspěšné obě strany, druhá hra patřila na vítězných příčkách celá dětem. Cílem však nebylo vítězství, ale společné setkání a zážitky ze zábavné hry. A že jich tentokráte bylo!
Druhé setkání proběhlo za týden – v  pondělí 19. června 2023. Děti svým zpěvem potěšily uživatele na pokojích jednotlivých budov domova pro seniory. Připravily si krásné písničky, které si mnohdy senioři zazpívali s nimi. Jako upomínku na toto setkání děti rozdávaly uživatelům vlastnoručně vyrobená textilní sluníčka a papírové domečky s ptáčky.
Všichni se již teď těšíme na podzim, kdy nás děti po letních prázdninách opět navštíví a přinesou našim seniorům radost v podobě dětského smíchu a zpěvu.

top