Pivoňka na filmovém festialu v Praze

07. 06. 2019
Rok s rokem se sešel a už je to opět zde. Ptáte se, co vlastně? No přece termín filmového festivalu MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL v Praze.

Je to mezinárodní filmový festival (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižení, jehož pořadatelem a organizátorem je HENDAVER, z. s.  A konal se 7. -8. 6. 2019 v divadle Palace na Václavském náměstí. Ani letos zde nechyběli uživatelé a pracovnice Denního stacionáře Pivoňka. Společně s mladými filmaři, Martinem Osladilem, Adamem Špičákem a Ondřejem Kučerou se  prezentovali  filmem „Na Pivoňce je mi krásně“.

Byly to nádherné tři dny. Již ve čtvrtek při ubytovávání na hotelu bouřlivé vítání s přáteli z minulých ročníků.  V pátek promítání všech 19 soutěžních filmů. V pozdních odpoledních hodinách přišel na řadu i náš. Pozvání na pódium. Převzetí ceny za účast. Krátký rozhovor s moderátorem Radomírem Švecem o tom, jak film vznikal a jak jsme si užívali natáčení. A v sobotu slavnostní atmosféra galavečera moderovaného Vojtou Kotkem a předávání cen z rukou porotců – Igora Bareše, Terezy Voříškové, Milana Tesaře, Marka Taclíka a dalších. Následovaly bouřlivé výbuchy nadšení a slzy radosti oceněných, ale také smutek těch, kdo cenu nedostal. Ale to jen na chvíli, protože všichni společně si užívali povídání a focení s porotci.

A co Prostějovská Pivoňka? Můžeme být spokojení, i když jsme letos žádnou cenu nedovezli, protože jediný film dokázal roztleskat  a přivést do varu celé divadlo Palace, a to byl ten náš. A co mladí  filmaři? Na galavečeru to byli jednoznačně nejelegantnější mladí muži. Myslím, že odměnou jim byla právě atmosféra v divadle při promítání jejich filmu – radost a společné souznění. A o to nám všem jde, přinášet radost a vzájemné porozumění.
top