Vánoční jarmark v CSSP

08. 12. 2023 v 15:17 hodin

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 se v CSSP konal Vánoční jarmark, poprvé v jídelně budovy H. Do prostorné místnosti se pohodlně vešly prodejní stánky s výrobky od uživatelů z domova se zvláštním režimem, z domova pro seniory a z denního stacionáře pro seniory. Výrobky z OZS sociálního podniku zde prezentovala paní Eva Svobodová. Ke koupi od nich byla krásná mýdla ve tvaru vloček a andělských křídel nebo srdíčkové svícny. Vánoční atmosféru potrhli studenti ze Střední odborné školy Prostějov, z oboru kuchař - číšník, kteří zde před zraky kolemjdoucích malovali medové perníčky, a ty mohli všichni ochutnat. Další dvojice studentů nalévala lahodný punč, jenž přišel v mrazivém počasí vhod. Řemeslnou stránku jarmarku doplnil náš zahradník – pan Zdeněk Vaněk, který s lehkostí vyráběl keramické výrobky na hrnčířském kruhu. A tak mohli návštěvníci vidět, jak se pod jeho rukama rodí buclatý hrnek, miska nebo cukřenka.
Na prodejním jarmarku byly nejvíce obdivované, ale i kupované, výroky z keramiky. Těm tentokrát vévodili sněhuláci s ručně háčkovanými šálami a čepicemi, zájem budily moderní vánoční vazby nebo svítící zasněžené chaloupky. Novinkou letos byly retro keramické dózy na potraviny, které mohou znát naši uživatelé ze svých kuchyní nebo i kuchyní svých maminek a babiček. Denní stacionář pro seniory zase nabídl nepřeberné množství šitých výrobků – polštáře, věnečky, dečky nebo obaly na brýle a řadu dalších předmětů, které nepostrádaly vkus a nápaditost.
Díky Vánočnímu jarmarku zavládla v našem centru pravá adventní nálada. Návštěvníci i naši uživatelé zde mohli načerpat vánoční inspiraci, zakoupit si drobné dárky nebo jen s ostatními příjemně prožít atmosféru předvánočního období. Tu ještě umocnil krásný betlém, instalovaný stejně jako v minulých letech v atriu budovy C, kde si ho mohli zájemci prohlédnout.  

 

top