O výletě do sbírkových skleníků

14. 03. 2024 v 9:18 hodin

Ve středu 13. března 2024 jsme jeli ráno rychlíkem z Prostějova do Olomouce na výlet. Na vlakovém nádraží jsem slyšel hlášení, že rychlík má 10 minut zpoždění kvůli křížení s jiným vlakem. Po příjezdu do Olomouce jsme šli k tramvajovým zastávkám. Po chvíli čekání přijela tramvaj číslo 4, kterou řídila paní tramvajačka. Dojeli jsme na zastávku Výstaviště Flora. Nyní už jsme ve Smetanových sadech. Při vstupu do Smetanových sadů nás mile přivítala krásně rozkvetlá zlatice. Po chvilce jsme došli k lavečkám, kde jsme se občerstvili, a pak už pokračovali v cestě ke sbírkovým skleníkům.

Po příchodu jsme si koupili vstupenky a pak už pokračovali prohlídkou v palmovém skleníku. Zde byly nejen palmy, ale i orchideje a spousta jiných květin. V teráriích zde žijí různí ještěři, želvy, papoušci a v akváriích mnoho druhů ryb. V ostatních sklenících byly tropické rostliny, například citrusy, dále v kaktusovém skleníku různé druhy kaktusů. Po prohlídce všech skleníků jsme se naobědvali.

Ve volné chvíli jsem měl možnost pozorovat celkem šest pávů – pět z nich mělo zelenou hlavu a jeden modrou. Potom už jsme šli zpět na tramvaj číslo 4. Vystoupili jsme na zastávce u kostela Svatého Mořice. Přišli jsme na Horní náměstí, kde jsme se fotili před orlojem a sochou želvy u radnice. Po příchodu na Dolní náměstí jsme šli do kavárny na kávu, džus a zákusky. Posilněni jsme se vydali k tržnici na autobus do Prostějova. Přijeli jsme ve 14:15. Tento výlet byl velmi hezký.

Dokumenty ke stažení

top