ZÚČASTNILI JSME SE 2016


"Žijí mezi námi"

13.12.2016

Bezprostřední a srdečná atmosféra zaplnila ve čtvrtek 1. prosince 2016 kulturní klub DUHA v Prostějově. Pod záštitou náměstkyně primátora města Prostějova RNDr. Aleny Raškové se zde uskutečnil již 7. ročník předvánočního setkání dětí a žáků speciálních škol a uživatelů sociálních služeb z Prostějovska, kde prezentovaly své zařízení také uživatelky našich služeb z Domova se zvláštním režimem a klienti denního stacionáře Pivoňka. Jejich vystoupení v kulturním programu, jenž probíhal celé dopoledne, se tak jako již tradičně setkalo s velkým ohlasem. Členky taneční skupiny „Křepelky“ se představily se dvěma tanečními sestavami, které provázel spontánní potlesk přítomných. Počáteční nervozita účinkujících se brzy změnila v dobrou náladu a navodila u všech sváteční předvánoční atmosféru.

Součástí programu bylo vyhlášení výsledků soutěže „O nejhezčí vánoční ozdobu“. Prvenství „se svým sněhulákem“ obsadily uživatelky služby z domova se zvláštním režimem Centra sociálních služeb Prostějov.

Letošní setkání zdravotně postižených našeho regionu opět ukázalo široké veřejnosti, že „Být jiný není překážka“, což je i ústřední heslo těchto akcí.


Vánoční jarmark v Olomouc

01.12.2016

Tak jako vloni, i letos dostalo Centrum sociálních služeb Prostějov pozvání k účasti na Vánoční jarmark v Regionálním centru v Olomouci. Zúčastnili jsme se této akce první den jejího konání – ve středu 30.11 2016. Hned po příchodu mezi vystavovatele z ostatních zařízení obklopil náš stánek hlouček zájemců o nákup námi prezentovaných výrobků. Nestačili jsme ještě ani všechno vybalit a jak obyčejně už celá jedna třetina výrobků našich uživatelů byla prodána. Nejvíce šly na odbyt velké keramické zvony, dekorační koule, andílci, hrnky, různé vánoční dekorace a háčkované ozdoby. Kromě našeho zařízení se akce zúčastnilo 10 vystavovatelů. Ta pravá předvánoční atmosféra byla navozená vůni domácího pečiva a medoviny.


Návštěva stoleté dámy

12.10.2016

Sedm uživatelů z fialové budovy domova pro seniory v doprovodu pracovníků a dobrovolníka pana Zbořila se v pondělí 19. září 2016 vydalo na návštěvu k dámě s úctyhodným věkem 102 let. Nejedná se však o živou bytost, ale živoucí skvost města Prostějova a tím je bezesporu 66 metrů vysoká prostějovská radnice, postavená v letech 1911-1914 ve slohu zvaném historismus.

Uživatelé měli možnost prohlédnout si prostoty obřadní síně a přilehlých salonků s výkladem, který vedla za asistence pracovníka informační služby sociální pracovnice Soňa Provazová. Dále se přesunuli do prvního patra, kde je velmi mile přivítala ve své pracovně osobně paní primátorka Alena Rašková, která umožnila, aby nahlédli do tajů zeleného salonku, jak se pracovna primátora označuje. Nejvíce byli uživatelé překvapeni, jak nápaditě je vyřešeno sociální zázemí a tajný vchod do místnosti. Paní primátorka uvedla, že veškeré zařízení v místnosti je původní a přidala pár poznatků za dobu, co sama kancelář využívá. Poté se všichni vydali výtahem na náměstí, tzv. kuželnu, ze které obdivovali krásu exteriéru budovy, orloj a nově zrekonstruované hodiny. Krátce si ještě prohlédli významné domy na náměstí, jako např. rodný dům Jiřího Wolkra, dům U měsíčka nebo původní sídlo Palírny u zeleného stromu. Všichni uživatelé, včetně jejich doprovodu si prohlídku velmi užili a byli mile překvapeni detaily, které při běžné návštěvě není možno zaregistrovat.


Návštěva městského divadla

22.09.2016

Ve středu 21. 9. 2016 přijaly uživatelky z domova se zvláštním režimem pozvání do Městského divadla. Vystupující hudba Musica Animae z Velkých Pavlovic přivítala všechny přítomné v sále směsí lidových písní, mezi nimiž nechyběla ani oblíbená písnička Morava, krásné zem či píseň našeho prvního prezidenta, T. G. Masaryka – Ach synku, synku. Při nejedné z těchto písní si zanotovalo známé melodie celé divadlo. Dále vystupující muzika představila směs muzikálových a operetních písní. Uživatelky domova se zvláštním režimem zpívaly téměř po celou dobu spolu s účinkujícími a z jejich tváří bylo patrné, že celé vystoupení jim udělalo velikou radost.


Hodové odpoledne v Soběsukách

20.09.2016

I letos jsme přijali pozvání do domova pro seniory v Soběsukách na „Hodové odpoledne“. Program probíhal v krásně upravené venkovní zahradě, ve které nás nejvíce upoutal pohled na zahradní jezírko s fontánkou. Celým odpoledním programem provázeli manželé Procházkovi se svým hudebním vystoupením prokládaným vtipy. Uživatelé měli možnost nechat si zahrát na přání a na závěr programu zazněla i tematická píseň „Či só hode“. Nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě koláčků, chlebíčků a výborné kávy. Čekala na nás i velmi pestrá tombola. 
I přes chladné počasí jsme si odpoledne naplno užili.