REALIZOVANÉ AKCE 2017


Živý betlém v Centru sociálních služeb

20.12.2017

Areál Centra sociálních služeb ožil v úterý 12. prosince 2017 v podvečer předvánoční akcí nazvanou „Setkání u živého betléma“. Sešlo se na ní v prostranství zahrady u oranžové budovy M několik desítek uživatelů služeb, někteří i se svými rodinnými příslušníky.

Osvětlený živý betlém jako nádherná kulisa za soumraku připomněl blížící se vánoční svátky a naladil tu správnou kouzelnou atmosféru.

Slavnost zahájila ředitelka CSSP PhDr. Miluše Lišková, která pozdravila přítomné uživatele služeb a popřála všem krásné Vánoce. Sváteční úvaha patřila jáhnovi -   Mgr. Karlu Valtrovi, který ve svém povídání nejen připomněl biblický příběh, ale také vyzvedl jeho poselství a inspiraci ke konání dobra a poukázal na stále živý odkaz tohoto příběhu pro dnešní uspěchanou a konzumní dobu.

V průběhu biblického příběhu andílci rozdávali přítomným perníková srdíčka a všichni společně si pak zazpívali nejznámější vánoční koledy za doprovodu pěveckého sboru „Fialky“ z našeho centra. Nechyběl ani tradiční vánoční punč na zahřátí, jehož vůně uvedla všechny do předvánoční nálady.


Mikulášských průvod

15.12.2017

V úterý 5. prosince 2017 se konala v domově se zvláštním režimem CSSP velmi zdařilá akce - „Mikulášský průvod“.

Po příchodu Mikuláše, anděla a čerta uživatelé našich služeb byli mile překvapeni, někteří měli připravené básničky, říkanky z dětských let, jiní oblíbené písničky. Anděl rozdával balíčky, které si uživatelé hned rozbalovali a pochutnávali si na sladkostech a ovoci.

Čert s černým pytlem sice budil respekt, ale někteří jej hladili a chtěli se s ním vyfotit.

Odměnou pro organizátory této „Mikulášské návštěvy“ byla nepopsatelná radost, děkování a úsměvy na tvářích uživatelů.


Vánoční výstava v CSSP

13.12.2017

Vánoční atmosférou byla prodchnuta prezentační výstava prací uživatelů služeb CSSP, která se uskutečnila v úterý 6. prosince 2017 v přízemí modré budovy D. Mezi vystavenými výrobky z tvořivé dílny zaujímaly hlavní místo keramické zvony a zvonky, zasněžené chaloupky, svícny, sněhuláci, různě dekorované keramické koule. Již tradičně se líbily nové tvary andělů s moderními glazurami, keramické misky s vánočními motivy.

O výstavu byl velký zájem ze strany uživatelů služeb CSSP, kteří tak měli možnost seznámit se s výsledky kreativní činnosti v ergo-aktivizacích a podle jejich slov chvály ocenit každodenní tvoření rukodělných prací. Pro všechny, kteří se na zhotovení vystavených výrobků podíleli, to pak byla dobrá motivace k dalším aktivitám.


Besídka pro radost seniorům

20.11.2017

V pondělí 13. listopadu 2017 zavítala do CSSP se svým programem Střední škola, ZŠ a MŠ Jistota Prostějov, o.p.s. Pásmo písniček, básniček a tanečních prvků se dětem moc povedlo. V dlouhých podzimních dnech bylo jejich vystoupení milým zpestřením pro zúčastněné seniory, kterých se sešla v jídelně na fialové budově C více než dvacítka. Svým srdečným potleskem odměnili děti za jejich pěkné vystoupení. Děti si připravily jako malou pozornost napečené perníčky, které byly od nich s láskou i zdobené. Tyto perníčky roznášely také po pokojích těm, kteří se nemohli besídky zúčastnit. 

Touto cestou chceme velmi poděkovat všem zaměstnancům Jistoty za jejich úsilí při přípravě tohoto setkání dětí s našimi seniory.


Cestovatelská beseda "Bali"

13.11.2017

Slyšeli jste někdy o magickém ostrově Bali? Naši uživatelé se o tomto místě v Indonésii dozvěděli spoustu zajímavých informací prostřednictvím cestovatelské besedy, která se uskutečnila v úterý 24. října 2017 v jídelně na fialové budově C. Ing. Jan Čeřovský, rodák z Prostějova, zavítal na exotický ostrov se svojí manželkou letos v únoru a z cesty byli nadšeni. Po Bali cestovali celý měsíc a na doporučení navštívili i blízké ostrovy Gili Trawangan a Nusa Penida.

Na Bali žije mnoho Čechů, kterým tento ostrov učaroval. Je proslulý krásnou panenskou přírodou, bohatou kulturou zachycenou zejména ve městě Ubud, na každém rohu zde můžete narazit na chrám, který přezdívají Temple, a ostrov je také vyhledávaným místem pro vyznavače vodních sportů – navštěvují ho především surfaři z celého světa. Mladý prostějovský pár ale nakonec dodal, že byli velmi rádi, když spatřili českou krajinu a své rodné město. Jejich poutavé vyprávění naše uživatele zaujalo natolik, že již dnes můžeme přislíbit další zajímavou besedu v příštím roce.


Mezigenerační setkání

30.10.2017

V měsíci říjnu k nám opět po prázdninách zavítaly děti ze Základní školy Prostějov, ul. Dr. Horáka, aby společně se seniory prožily hezké, tvořivé odpoledne. Jídelna budovy A se tak proměnila v království skřítků a příšerek.

Děti společně se seniory vymýšlely příběhy, ve kterých vystupovali skřítkové nebo příšerky. A když se nad tím člověk zamyslí, takových příběhů se nabízí nekonečné množství. Každý si představil toho „svého“ skřítka či příšerku a příběhy začaly zaplňovat papíry. Prvňáčkům, kterým psaní ještě tolik nešlo, pomohli jejich představy přenést na papír senioři a děti potom celý příběh dokončily kresbami. Pohádkové odpoledne, při kterém se fantazii meze nekladly, přineslo potěšení všem přítomným.

Od paní vychovatelky Naděždy Kalábové jsme dostali přislíbení, že všechny příběhy najdou svoje místo v chystaném sborníku pohádek.


Soutěž "O nejhezčí podzimní vílu"

24.10.2017

Součástí Dne otevřených dveří, který se uskutečnil v Centru sociálních služeb Prostějov ve středu 4. října 2017, byla soutěž „O nejhezčí podzimní vílu“. Do této podzimní akce se zapojili uživatelé ze sedmi budov a vytvořili originální a nevšední figurky, které byly po celé středeční dopoledne vystaveny v přízemí modré budovy D a uživatelé služeb, zaměstnanci, rodinní příslušníci i návštěvníci měli možnost svým hlasem rozhodnout, která víla je ta nejkrásnější.

Odpoledne se pak konalo vyhlášení výsledků soutěže spolu s předáním drobných cen a diplomů. Zástupci jednotlivých budov zde představili svá dílka, a tak všichni přítomní mohli obdivovat Duběnku, Vrběnku, Vlněnku, Révu, Světlušku, Vílu Amálku a Rozálii. Líbily se všechny, ale o vítězné víle rozhodl počet hlasů.

Třetí místo obsadila víla „Světluška“ z oranžové budovy M, druhé místo patřilo víle „Vlněnce“ ze zelené budovy E a nejvíce hlasů získala víla se jménem „Réva“ z modré budovy D.

Kreativní vyrábění víl přispělo ve všech budovách našeho centra k podzimní pohodě a dobrá nálada, která při něm panovala, příjemně zpestřila toto roční období, letos od samého počátku poněkud nevlídné.


Prezentační výstava prací uživatelů služeb

15.10.2017

V rámci Dne otevřených dveří se ve středu 4. října 2017uskutečnila v Centru sociálních služeb Prostějov prezentační výstava prací uživatelů našich služeb. A bylo opět z čeho vybírat. Nejvíce se všem líbila již tradičně keramická tvorba a z ní především dekorativní koule, dekorace s ptáčky, podzimní víly, sovy, listy, hrnky a vázičky různých tvarů a velikostí, šneci a další keramické výrobky. Značný zájem vzbudily také ručně vyrobené šperky z různých materiálů.

Návštěvníci ze všech budov centra obdivovali výrobky z kreativní dílny našich uživatelů, mnozí si je odnášeli domů k výzdobě nebo jako originální dárky.

Všichni tak podpořili dobrou věc – motivaci uživatelů a další rozvoj aktivizací.


Soutěž "Miss staré koleno"

06.10.2017

V Centru sociálních služeb Prostějov se konala zcela neobvyklá soutěž s názvem „Miss staré koleno“. V úterý 26. září 2017 se v zaplněné společenské místnosti utkalo pět odvážných uživatelek ucházejících se o titul „Miss staré koleno“. Autorka projektu - brněnská stylistka a vizážistka Jana Hrutková - vytvořila pěti soutěžícím dámám ve věku od 69 do 76 let novou image v rámci oblečení, líčení i módních doplňků.Dámy v rytmu samby předstoupily před porotu složenou nejen z vedení CSSP, ale i ze známých celebrit. Podpořit tuto netradiční akci přijel režisér Tomáš Magnusek a baletní mistr Vlastimil Harapes.

Soutěž byla rozdělená do dvou částí. V rámci prvního kola dámy předvedly nejen elegantně sladěné outfity a decentní líčení, ale i nadání v oblasti recitační a pěvecké. Vlastimil Harapes s režisérem Magnuskem bavili publikum i porotu historkami ze společného natáčení či vzpomínkami na nedávno zesnulé herecké kolegy - Květu Fialovou a Jana Třísku. Do druhého kola soutěžící dámy nastoupily „proměněné“ pomocí nápaditých doplňků, což publikum opět odměnilo bouřlivým potleskem,a potvrdily své znalosti i v rámci zábavného kvízu z filmů pro pamětníky, popř. životanašich známých zpěváků. Do akce bylo „vtaženo“ i publikum, které si také mohlo vyzkoušet své znalosti. Těm nejrychlejším, kteří odpověděli správně, bude tuto akci připomínat plyšový medvěd Bambo.

Na konci soutěže bylo slavnostní vyhlášení – jako na kterékoliv soutěži Miss – obálky se jmény vítězek, květiny a dárky od firmy Abena. Vyhrála paní Marie Čubrdová, která byla nesmírně dojatá a poděkovala všem, kteří ji v soutěžení podpořili.

Šerpu vítězce předal pan Vlastimil Harapes, který si s ní i zatančil v rytmu samby.Odměněny všakbyly všechny finalistky, všechny se staly vítězkami za svoji odvahu a osobitý šarm. Na závěr se uskutečnilo fotografování s VIP hosty, rodinnými příslušníky i přáteli.

Společné fotografie budou jistě milou vzpomínkou na tuto výjimečnou akci.


Výlet do Olomouce

20.09.2017

Datum 5. září 2017 bylo pro uživatelky z  budov domova se zvláštním režimem dlouho dopředu častým tématem jejich rozhovorů a na tento den se také jaksepatří připravovaly. První zářijové úterý se totiž zúčastnily výletu do Olomouce, kde navštívily oficiální sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů, místo, kudy kráčely dějiny, i budovy, která hostila mnoho významných osobností – Arcibiskupský palác. 

Uživatelky služby DZR zhlédly v dvoupatrové budově bohatě zdobené novobarokní průčelí a trojici barokních portálů, které byly uspořádány kolem dvou uzavřených nádvoří.V prvním patře procházely přes několik reprezentačních sálů s bohatou uměleckou výzdobou a také viděly dobový mobiliář. Ostatní uživatelky mezitím mohly obdivovat důstojné nádvoří paláce a jeho okolí. Po skončení prohlídky a nakoupení pohledů jsme se společně vydaly do obchodního centra „Haná“, jehož vnitřní prostředí přímo vybízelo k posezení a polednímu občerstvení i nákupům. Uživatelky projevovaly radost, vděčnost a spokojenost z vydařeného výletu, a už se těší, kam se podívají zase příště.


Zahradní slavnost

01.09.2017

V úterý 29. srpna 2017 se uskutečnil již třetí ročník velmi zdařilé akce pod názvem „Zahradní slavnost“. Ve vyzdobené zahradě u budovy 13H se na ní sešlo více než sto padesát uživatelů služeb ze všech budov CSSP. Program „Zahradní slavnosti“ se nesl v duchu tance a zpěvu.

Celé odpoledne se postarala o dobrou náladu hudební skupina „Naživo“ z Ivančic u Brna, jejíž členy účastníci slavnosti vřele přivítali a pak častým potleskem odměňovali za jejich výkony. Hned od začátku se rozproudila volná zábava, při které nechyběla radost z tance při známých písničkách i ze společného zpěvu a ke spokojenosti přispělo také výborné občerstvení. Celá akce, k níž vytvořilo pěknou kulisu slunečné počasí, přinesla příjemné kulturní zážitky uživatelům služeb CSSP a potvrdila, že hudba a tanec lidi spojují.


Toulky po Slovensku

11.08.2017

V pátek 28. července 2017 přijal pozvání pan Ing. František Navrátil, aby se s námi podělil o zážitky z cest k našim východním sousedům – na Slovensko, tentokrát do oblasti přírodního parku Malé Fatry a Terchové. Poutavé vyprávění o přírodě, životě místních lidí a bohaté historii tohoto kraje bylo provázené všetečnými otázkami uživatelek, které zaujal zejména příběh o nejznámějším slovenském zbojníkovi - Juraji Jánošíkovi. Během vyprávění zhlédly krásy chráněného parku prostřednictvím zfilmovaného dokumentu. Měly také možnost ochutnat známou slovenskou specialitu - ovčí korbáčiky. 

Posezení s pozvaným hostem bylo zakončené sladkou tečkou - podával se nepečený dezert z Be-be sušenek, který na tuto cestovatelskou besedu nachystaly uživatelky domova se zvláštním režimem. Všem se příjemně strávené dopoledne líbilo a odcházely plné dojmů.


Grilování klobásek

08.08.2017

14. července v páteční odpoledne se sešly uživatelky obou budov Domova se zvláštním režimem na zahradě před Ergo-domkem, aby si společně popovídaly a pochutnaly na letních grilovacích dobrotách.

„Sluníčko se smálo“ a neodolatelná vůně grilovaných klobásek z dálky lákala všechny kolemjdoucí. Každá z uživatelek jsi mohla pochutnat, jak na slaných dobrotách, tak na klobásce s chlebem a hořčicí. Jak říkaly uživatelky, „mastnotu“ nakonec spláchly douškem chladivého piva.

Příjemnou atmosféru k zpívání a k poslechu dotvářely písničky ve stylu country.   Všichni si moc pochutnali a už se těší na další letní grilování.


Plody léta z papíru

27.07.2017

V  červenci jsme byli osloveni, abychom se zúčastnili soutěže s názvem „Domov plný života 2017“. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje vzdělávací a poradenská společnost DTO CZ, s.r.o., v Ostravě a jejím cílem je znovuzapojování seniorů do různých aktivit života. Tématem letošního ročníku bylo vytvořit plody léta - ovoce a zeleninu ve všech podobách. K jejich zhotovení bylo možno použít libovolné techniky, ale měla to být kreativní činnost pouze s papírem. V soutěži jsme se mohli prezentovat třemi výtvory.

Do soutěže se zapojili uživatelé budov domova pro seniory a budovy 13H. A tak jsme společnými silami začali tvořit. Prvním soutěžním výrobkem byl věnec ze sušeného obilí, který jsme dozdobili barevnými plody vytvořenými ze zmuchlaných kuliček krepového papíru. Na druhý výtvor jsme použili ruličky z toaletního papíru, které jsme nabarvili, stočili do kroužků a slepili do podoby hroznových kuliček. Tím jsme vytvořili celé trsy zeleného a modrého hroznového vína. K naaranžování hroznů jsme použili větve z okrasné kroucené vrby, do nichž jsme zapletli pravé olistěné větve hroznového vína. Papírové plody mezi větvemi byly k nakousnutí. Nejvíce práce nám dal třetí soutěžní výrobek, který měl ztvárnit melouny v bedně. Melouny jsme vyřezali z polystyrénové kostky do požadovaného tvaru a polepili barevným papírem včetně znázornění černých zrníček. Na imitaci dřevěné bedny jsme použili kartón z krabice, vyřezali papírové destičky a slepili je do tvaru bedýnky. Hotové melouny jsme vložili do lýkem vystlané přepravky. Kdybychom ji nastrčili do obchodu k melounům, tak by nikdo nepoznal, že nejsou pravé, ale celé z papíru.

Do soutěže bylo zapotřebí zhotovené výrobky vyfotit a fotky poštou zaslat na adresu pořadatele. Zatím nám výsledky soutěže nikdo neoznámil, ale my pevně věříme, že v ní uspějeme! A hlavní je to, že jsme si společné tvoření užili a strávili při něm spoustu příjemných chvil.


Návštěva známých bavičů

20.06.2017

První červnový pátek přivítalo Centrum sociálních služeb Prostějov ve svém rozsáhlém areálu známého herce a komika Jiřího Krampola, lékaře Radima Uzla a dvojici muzikantů. Zábavné odpoledne s vyprávěním obou hostů připravil Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Občanskou poradnou Petra Michka a pod záštitou Zdravého města Prostějova a primátorky RNDr. Aleny Raškové. Samotnému vyprávění známých bavičů předcházelo pohádkové vystoupení dětí z mateřské školy Žešov. Oba zábavné vypravěče pravidelně střídali zpěváci a muzikanti Karel Kekeši a Dagmar Cásková, kteří svoje vystoupení obohatili hrou na harmoniku. V jejich podání zazněly lidové písničky, ale také populární melodie. Celý program s názvem „Zpívání, zpívání, bolest a smutek zahání“ zakončila píseň Morava, krásná zem, při které se nejeden návštěvník této akce nechal zlákat jejími líbeznými tóny a v závěru ji zpívalo celé publikum.


Májková slavnost - poděkování

04.06.2017

Den po „Májkové slavnosti“ se uživatelky služeb z domova se zvláštním režimem společně sešly v Ergo – domku na oslavě druhého místa v „Májkové olympiádě“. U této příležitosti si sdělovaly své dojmy a zážitky a při ochutnávání velkého dárkového balíčku vzpomínaly, jak se jim vedlo při plnění jednotlivých disciplín. Měly velkou radost z vítězství a také mluvily o odpolední výborné zábavě, kterou nám zajistila hudební skupina „Naživo“. Příjemná atmosféra byla podtržena opravdu vynikajícím občerstvením z naší kuchyně CSSP pod vedením pana Fialy.

Paní Dvořáková si nejvíce pochutnala na jednohubkách a paní Fojtíkové chutnaly koláče a také ji potěšil ovocný salát. I ostatní uživatelky byly s občerstvením nadšené. Zmrzlinový kornout byl pro všechny zúčastněné sladkou tečkou na závěr.

Touto cestou chtějí uživatelky služeb z domova se zvláštním režimem poděkovat za skvěle připravené občerstvení všem, kteří se na její přípravě podíleli.Byla vyjádřena celková spokojenost s jídlem, které si můžou vybrat z denní nabídky.

K tomuto názoru se přidaly i pracovnice ergoaktivizace.


Májková olympiáda, májková slavnost v CSSP

31.05.2017

Tradičně v květnu s nádhernou kulisou postavené „Májky“ a v lidovém tónu se v Centru sociálních služeb Prostějov uskutečnila velmi zdařilá sportovní soutěž Májková olympiáda. Její 6. ročník se rozběhl hned zrána v úterý 23. května a přijela na něj soutěžící družstva z dalších zařízení sociálních služeb Olomouckého kraje. Jednotlivé disciplíny byly přizpůsobeny fyzickým a psychickým schopnostem soutěžích a z části byly zaměřeny na tradiční domácí činnosti jako věšení mokrých šátků na šňůru, skládání ponožek, zapínání knoflíků na svetru, klobouková štafety, zametání klubíček a házení vařeček do koše. U těchto disciplín tříčlenná družstvazažila hodně radosti, nadšení z pohybu a hlavně legrace. Dokázali, že se stále rádi baví a že mají zdravého soutěživého ducha.

Čekání na vyhlášení výsledků olympiády zpříjemnil kulturní program uživatelů služeb z domova se zvláštním režimem a domova pro seniory CSSP, sestavený z tanečního vystoupení „Křepelek“ a zpěvu lidových písniček v podání pěveckého sboru „Fialky“. Díky pečlivé přípravě obě vystoupení sklidili velký úspěch.Dopolední část zakončilo slavnostní vyhodnocení olympiády a předání cen a diplomů z rukou ředitelky CSSP PhDr. Miluše Liškové. 

Prvenství vybojovalo družstvo z Domova pro seniory Prostějov, Nerudova, druhou příčku vybojovaly uživatelky z domova se zvláštním režimem z našeho CSSP, a na třetím místě se umístili zástupci denního centra pro seniory a odlehčovací služba také z CSSP.

Odpoledne patřilo pódium hudební kapele „Naživo“, jejíž členové hráli známé lidové, ale i modernější písně k poslechu, tanci i společnému zpěvu.V půlce zábavného programu příjemné tony písní přerušila náhlá změna počasí v podobě bouřky a blahodárného deště tak potřebného k letošní bohaté úrodě.

Ale i tak tento květnový den přinesl pěkné společné zážitky nejen soutěžícím ale všem zúčastněným a potvrdil smysluplnost setkání a vzájemného poznávání uživatel pobytových služeb našeho regionu.Společné fotografie budou jistě milou vzpomínkou na tuto zdařilou akci.


Vystoupení dětí ke Dni matek

20.05.2017

Ve čtvrtek 11. května 2017 do Centra sociálních služeb Prostějov zavítala skupina dvaceti dětí ze Základní školy z Určic. Pro uživatele našich služeb si nacvičily nejen taneční sestavy a krátké scénky, ale rovněž krásné recitace básní. Program obohatily i hrou na flétnu.

Na závěr celé akce uživatelé dostali od dětí milé dárky - ručně vyrobená přáníčka. Na oplátku uživatelé dětem nabídli něco sladkého na zub, domácí perník sypaný kokosem. Celá akce se uživatelům velmi líbila a bylo to pro ně příjemné zpestření celého dne.


Svatý Florian - patron hasičů

14.05.2017

V době, kdy se tento svátek slaví podle kalendáře, k nám do CSSP již sedmým rokem přichází velitel dobrovolných hasičů z Žešova, pan Pavel Koutný. Z jeho precizně připravené besedy, která je pokaždé velmi zajímavá, si každý ze zúčastněných odnáší ponaučení i společenský zážitek. Poutavé vyprávění vždy doplňuje řada názorných ukázek, nechybí spousta předmětů ze staré hasičské výstroje, které si senioři mohou zblízka prohlédnout.Helma stará i ta moderní stojí určitě za vyzkoušení a mnozí z účastníků besedy to neváhali učinit. Nabídky, zda někdo chce zkusit zatroubit na poplach tak, jak se dříve troubilo, však nikdo nevyužil. Zato si trubku všichni důkladně prohlédli.

Celou besedu doprovázel promítaný obrazový materiál ze zásahů při letošních požárech a s ukázkami hasicí techniky u nás i ve světě. Povídání o historii této záslužné činnosti přiblížilo její strasti, ale i úspěchy, které jdou někdy ruku v ruce. Hasičům patří náš velký obdiv a dík, protože nejde jen o živel oheň, který zdolávají, ale i o zásahy při povodních, při likvidaci obtížného hmyzu, jako jsou vosy a sršně, vyproštění uvízlých zvířat a lidí, pomoc při autonehodách a zabezpečování prostředí při pořádaných akcích.

Je toho hodně, kde všude dobrovolní hasiči nezištně pomáhají, a my, obyčejní občané, si to někdy ani neuvědomujeme. Ale bez jejich zapojení by se některé problémové situace řešily určitě hůře. To bychom měli mít na paměti a dělat vše pro to, aby těchto komplikací bylo co nejméně.

Jednotka dobrovolných hasičů v Žešově pod vedením pana Koutného před pár dny získala ocenění městské policie a její velitel převzal na radnici v Prostějově medaili při slavnostním aktu. Toto vyznamenání přinesl s sebou a účastníci besedy si je mohli prohlédnout. Beseda se opět všem moc líbila a jako výraz poděkování pro našeho hosta mu byl předán „strážný anděl“ z keramiky, vyrobený v našem zařízení.


Mezigenerační setkání - tvořivé odpoledne

09.05.2017

První květnový čtvrtek patřil v domově pro seniory opět dětem ze Základní školy v Prostějově, ul. Dr. Horáka. Naši senioři se sešli v aktivizační místnosti, aby společně s dětmi strávili odpoledne při práci s pastelkami, barvami a štětci. Všichni zúčastnění se podíleli na vytvoření stromů života, které nakonec ozdobily chodbu v přízemí modré budovy. 

Tato mezigenerační tvořivá setkání se v CSSP už stala tradicí. Senioři se na ně pokaždé velmi těší a mezi nimi a dětmi navíc vznikají hezké, přátelské vztahy. Ať už společně vymýšlejí pohádkový příběh nebo malují obrázky - vždy chvíle s dětmi přinesou seniorům radost a veliké potěšení.


Vyhodnocení soutěže " Vzpomínka na školu, vzpomínka na prázdniny"

21.04.2017

Po zdařilé akci „Království vody“ vyhlásila Základní škola Prostějov,  ul. Dr. Horáka, další literární akci, tentokrát s názvem „Vzpomínka na školu, vzpomínka na prázdniny“. Uživatelé z domova pro seniory přispívali svými životními příběhy, které byly jakkoli spojeny se školou či prázdninami. Příběhy to byly humorné, dobrodružné, ale i poučné. Všechny příběhy - žáků i seniorů - vydala ZŠ v ul. Dr. Horáka v ucelené sbírce pod stejným názvem. Tato sbírka je v aktivizační místnosti kdykoliv k zapůjčení či nahlédnutí.

Po uzávěrce soutěže se uskutečnilo v měsíci dubnu slavnostní vyhodnocení za účasti vedoucího odboru sociálních věcí Magistrátu města  Prostějova Mgr. Jaroslava Svozila a organizátorky celé akce Naděždy Kalábové.

Všichni uživatelé, kteří do soutěže přispěli svými příběhy, obdrželi z rukou zástupce města diplom za účast a drobné dárečky, které jim budou připomínat, že podělit se o své zážitky s ostatními, zejména s mladou generací, má smysl. Závěr tohoto setkání patřil dětem, které vystoupily s krátkým programem písniček a básniček.

Tímto bychom chtěli poděkovat paní vychovatelce i dětem za jejich ochotu a iniciativu a už teď se všichni těšíme na další akci v rámci mezigeneračního setkávání.


Velikonoční výstava prací uživatelů služeb CSSP

12.04.2017

Období před velikonočními svátky v Centru sociálních služeb Prostějov již tradičně patří prezentační výstavě prací uživatelů, která přibližuje široké veřejnosti výsledky jejich kreativní činnosti. Nejinak tomu bylo letos 7. dubna, kdy se tato akce konala opět v přízemí modré budovy D.

Uskutečnila se zcela v jarním duchu, což napovídala nejen výzdoba v typicky jarních barvách, ale především široká škála výrobků, které zde byly k vidění i ke koupi.

Již od rána se chodba zaplňovala frontou zájemců, kterým se nejvíce líbily keramické květináče, husy, figurky kohoutů, ptáčků, koček, kačenek, šneků a slepiček, ale také keramické koule, svícny, skořápky, keramické ovály, zajíce, různé misky, výrobky z Fima a jarní dekorace.

Výstavu zhlédlo kolem stovky návštěvníků z řad uživatelů, zaměstnanců CSSP a široké veřejnosti, z nichž mnozí si odnášeli zakoupené „symboly jara“ jako drobné dárky či k dekoraci před Velikonocemi.

Všem, kteří takto podpořili další rozvoj tvořivé dílny v CSSP, paří poděkování. Pro uživatelé našich služeb je to určitě velké povzbuzení do další činnosti.


Mezigenerační setkání - velikonoční tvoření

10.04.2017

I letošní Velikonoce byly v aktivizaci v domově pro seniory ve znamení tvořivé dílny. V rámci mezigeneračního setkávání k nám ve čtvrtek 6. dubna 2017 zavítali prvňáčci a druháčci ze Základní školy Prostějov, ul. Dr. Horáka. Hned při příchodu obdarovali seniory připravenými, vlastnoručně vyrobenými přáníčky.

Velikonočně naaranžované stoly se během chvilky začaly zaplňovat beránky z rouna. Děti společně s uživateli vytvářeli netradiční velikonoční dekorace, které byly následně použity pro výzdobu společných prostor v domově pro seniory. Tvořivé odpoledne příjemně uběhlo a děti již nadšeně oznamovaly seniorům, že se těší na další návštěvu.


Masopustní ples

10.03.2017

Nejen za dveřmi kulturních sálů, ale i v Centru sociálních služeb Prostějov se uskutečnila v rámci plesové sezóny zdařilá společenská akce. Důkazem toho byl v historii již šestý masopustní ples konaný v tomto zařízení.Sešlo se na něm ve čtvrtek 2. března 2017 odpoledne ve slavnostně vyzdobeném přízemí budovy D asi šest desítek účastníků, kteří se na tuto akci těšili už dlouho dopředu. Přítomné na začátku pozdravila ředitelka CSSP PhDr. Miluše Lišková a popřála všem dobrou zábavu.

  K tanci a poslechu hrála „Holóbkova mozeka“ z Drahanské vrchoviny, která nabídla známé lidové i moderní písničky. Svým repertoárem oslovila snad každého účastníka a navodila tak uvolněnou taneční zábavu.První část programu vyplnila svým předtančením taneční skupina „Křepelky“ z domova se zvláštním režimem, která předvedla dva arabské tance. Poté se zábava brzy rozproudila, jak se na takový ples sluší a patří, melodické písničky přilákaly na parket mnoho tanečníků a bavili se i ostatní, kteří se přidali k hudebníkům alespoň společným zpěvem.  

Příjemným zpestřením programu bylo losování tomboly, spojené s chvílemi napětí, ale i s radostí z výhry.

 „Masopustní ples“ v CSSP se opět vydařil. Spokojení návštěvníci, kteří odcházeli v dobré náladě a plni dojmů, jsou již dnes pro nás závazkem v takových akcích pokračovat.